Menu

daily news gr facebook icon daily news gr twitter icon daily news gr youtube icon daily news gr scribd icon

A+ A A-

Άνετα ο ΠΑΟΚ 3-1 την Κέρκυρα μέσα στην άδεια Τούμπα.

Στο άδειο γήπεδο της Τούμπας λόγω τιμωρίας κεκλεισμένων από πέρσι αγωνίστηκε ο ΠΑΟΚ, που κατάφερε και πήρε τους 3 πρώτους βαθμούς της νίκης για το φετινό πρωτάθλημα της Superleague.

Ο δικέφαλος που αποκλείστηκε από το Europa League από την Σουηδική Έστερσουντ, περιμέναμε πως θα ξεσπάσει στο εγχώριο πρωτάθλημα, πράγμα που συνέβη. Το σκορ άνοιξε ο Πρίγιοβιτς στο 42′, με τον Νούνιες της Κέρκυρας να φέρνει το ματς στα ίσα στο 45′ και λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου. Το 2-1 έγραψε ο Πέλκας στο 53′, με τον Μακ λίγα λεπτά μετά (59′) να σημειώνει το τελικό 3-1 που μπήκε αλλαγή 1 λεπτό νωρίτερα.

Ο ΠΑΟΚ αγωνίστηκε με τους: Ρέι, Μάτος, Μαλεζάς, Κρέσπο, Λεβέκ (65′ Πούγκουρας), Κάτσε, Σάκχοφ, Πέλκας, Κάμπος, Λημνιός (58′ Μακ), Πρίγιοβιτς (79′ Κουλούρης).

Η Κέρκυρα αγωνίστηκε με τους: Γιαννακόπουλος, Σπίνουλας, Βενέτης, Ιωάννου, Γκόμες, Κόντος (63′ Μπάουμαν), Ντιόγκο, Σιόντης, Νούνιες (52′ Επστάιν), Ντουαλά, Ζορμπάς (76′ Μεληκιώτης).

Περισσότερα άρθρα από αυτήν την κατηγορία: « 2η σερί νίκη για τον Πανιώνιο. 2-0 τον Απόλλωνα Σμύρνης.